קליניקות מיקוליביה לתמיכה בחולי סרטן

מיקוליביה החלה כשליחות. שני אחים, האחד יזם, השני כימאי תרופות, שאביהם חלה במחלת הסרטן.
חיפושים נואשים אחר מזור לאב הסובל פתחו לקובי ולנחשול כהן צוהר לעולמן המופלא של פטריות המרפא.
בשנת 2009 החלו האחים כהן את מסעם בעולם פטריות המרפא. חוץ מפטריות מרפא, הם ליקטו בדרך צוות רחב של אנשי מקצוע מתחומי כימיה, מיקולוגיה, נטורופתיה, רוקחות ורפואה, שותפים נפלאים ומסורים לדרך שכולם נרתמו לשליחות- ליווי פוגשי סרטן בטיפול אינטגרטיבי.
כך, החל מתחילת הדרך, פוקדים את קליניקות מיקוליביה נשים וגברים, צעירים ומבוגרים, המבקשים לשלב טיפול בפטריות מרפא עם הטיפול הקונבנציונאלי.
בקליניקות מיקוליביה, יושבים אנשי מקצוע מתחום הנטורופתיה ורפואת הצמחים, ובהדרכת פרופ' וואסר מאוני' חיפה, מלווים ומנחים את המטופלים בדרכם הטיפולית, כיצד לשלב פטריות מרפא בפרוטוקול הטיפולי, כיצד לתמוך בתהליך כולו בתזונה ואורח חיים נכון, איש איש ע"פ צרכיו ובהתאם לפרוטוקול הטיפולי שנתן לו הרופא המטפל.
על הקשר בין מחלת הסרטן לבין פטריות מרפא
לפטריות המרפא תפקידים ביולוגיים השייכים לסיווג של חומרים מווסתי מערכת החיסון, הידועים כמשפרי הסתגלות, מחזקי מערכת החיסון וכמאזני תגובה ביולוגית (BRM – Biological Response Modifiers). שימוש בפטריות מרפא יכול לחזק את התגובה החיסונית של גוף האדם, ובכך להגביר את כושר עמידותו בפני מחלות, ובמקרים מסוימים אף להביא לנסיגה במצב המחלה.
רב-סוכרים (פוליסכרידים) ומרכיבים אחרים של פטריות המרפא מונעים התפתחות תאים סרטניים ומסייעים בטיפול במחלת הסרטן ובמניעת התפתחות גרורות ומשתלבים בטיפולים קונבנציונאלים, כגון: כימותרפיה, הקרנות (רדיותרפיה), טיפולים ביולוגיים וכו'. הפוליסכרידים מספקים מידע חיוני לכל ענפי מערכת החיסון ומאפשרים זיהוי של התאים והרקמה הסרטנית כתאים זרים לגוף על ידי מערכת החיסון, וכתוצאה מכך נוצרת תגובה חיסונית מדוייקת כנגד התאים הסרטניים ונמנעת התפשטות גרורות.
פטריות מרפא מועילות בשילוב עם פרוטוקול הטיפול הקונבנציונאלי. כיום משתמשים ביפן, בסין ובמדינות נוספות בעולם בפטריות מרפא בשילוב עם ניתוחים, הקרנות וכימותרפיה. ביפן רשומות מספר תרופות לטיפול במחלת הסרטן (לדוגמת קרסטין, לנטינאן, סכיזופילאן), אשר עשויות מזנים שונים של פטריות מרפא.
שילוב של פטריות מרפא עם טיפולים קונבנציונאלים לסרטן מסייע בהפחתה של תופעות הלוואי כתוצאה מהטיפולים, משפר את ספירת כדוריות הדם הלבנות, רמות הפריטין, רמות הברזל ומדדים נוספים בדם. בנוסף על אלו, שילוב פטריות המרפא יסייע בהפחתת תסמינים כגון: חולשה, עייפות, נטייה לזיהומים, נשירת שיער, כאבים בגוף ועוד אשר מתפתחים כתוצאה מהטיפולים הכימותרפיים/ההקרנות.

אנו במיקוליביה מאמינים בטיפול משולב:
המלצות הרופא המטפל, איזון תזונתי, פעילות גופנית מתונה,
ושימוש יום יומי בפטריות מרפא.
קליניקות מיקוליביה לתמיכה בחולי סרטן
קליניקת מיקוליביה אבן יהודה: ברקת 4 קומה 2, אבן יהודה
קליניקת מיקוליביה תל אביב: ברודצקי 43 ב, קומה 4, רמת אביב, ת"א

יש לתאם פגישה מראש בטלפון 1-700-77-44-99