טיפול טבעי באסתמה – חולי אסתמה, אתם יכולים לנשום לרווחה

עבור חולי אסתמה, חילופי עונות וזיהום אויר עלולים לגרום להתקף קוצר נשימה. פטריית הקורדיספס הוכחה כבעלת השפעה חיובית על הטיפול במחלה ועל עוצמת ההתקפים  ברפואה הסינית המסורתית והמודרנית וכן בתורות הרפואה של המזרח משתמשים רבות בפטריות מרפא להפחתת התגובות האלרגיות ולצמצום תדירות ועוצמת ההתקפים מהם סובלים חולי אסתמה

אסתמה, או בכינוייה השונים “גנחת הסמפונות” או “קצרת”, היא מחלת ריאות כרונית. בילדים עד גיל 6 מכונה המחלה “ברונכיטיס ספסטית”, ואם היא נמשכת לאחר גיל 6 – היא תיקרא אסתמה. עד כמה שהדבר מפתיע, הגורם העיקרי לאסתמה הוא תגובה אלרגית. האלרגיה מתבטאת בריר צמיגי המופרש מדפנות קנה הנשימה ומקשה על הוצאת אוויר מהריאות. התקפים של קוצר נשימה אצל חולי אסתמה מחמירים בתקופות של זיהום אויר או חילופי עונות, בהם יש יותר אבקנים ואבק באוויר, בתקופות של יובש, בתקופות של לחץ נפשי ועוד. ברפואה הסינית המסורתית והמודרנית, וכן בתורות הרפואה של המזרח, משתמשים רבות בפטריות מרפא להפחתת התגובות האלרגיות ולצמצום תדירות ועוצמת ההתקפים מהם סובלים חולי אסתמה. מטרת הטיפול היא לרכך את הריר המופרש מקנה הנשימה, וכך לאפשר את הוצאתו מהגוף. פטריית הקורדיספס מוכרת מאוד בפארמקופיאה של הרפואה הסינית כמחזקת את הצ^ (אנרגיה) של הריאות, מחזקת ומשקמת את הריאה, מקלה במצבים של אלרגיה ומקלה על סוגי שיעול, בייחוד כזה המלווה בליחה.

מחקר שנערך בבית החולים לילדים בשנגחאי בשנת 2010 בדק את השפעת פטריית הקורדיספס על ילדים חולי אסתמה. תוצאות המחקר הראו כי צריכת תמצית מפטריית המרפא קורדיספס הייתה בעלת השפעה חיובית על התאים במערכת החיסונית המקושרים לתגובה הדלקתית בריאות. המשמעות היא צמצום מספר ההתקפים ועוצמתם, ושיפור משמעותי באיכות חייהם של חולי האסתמה.